Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana

 

 


 

Nová sezóna, (staro)nové témy 

 

Sezóna 2016/2017 sa v Bábkovom divadle na Rázcestí oficiálne (a musíme priznať, že úspešne) spustila 20. ročníkom festivalu Bábkarská Bystrica, už koncom septembra. Inscenácie z nášho repertoáru pre deti a dospelých uvádzame v nezmenených hracích časoch. Nemení sa ani tematické zameranie BDNR. Naše divadlo dlhodobo uvádza inscenácie a projekty, s tabuizovanými, prehliadanými, či zabudnutými témami. Násilie, inakosť, extrémizmus, rodovo citlivé témy, samota... témy, ktoré sa snažia hľadať možné odpovede v rámci aktuálnych otázok súčasnej spoločnosti.

 

Dramaturgický program začínajúcej sezóny pokračuje v zviditeľňovaní menšinových tém, všíma si rozdiely a odklony od "normy" či "väčšiny" a počas celej sezóny ich pre vás budeme pripravovať v nových scénických variáciách. Nové projekty, tituly a (staro)nové témy v aktuálnej sezóne pod názvom: V ZNAMENÍ ODLIŠNOSTI.

 

V aktuálnych Zvestiach začíname predstavením projektu Živá ženská knižnica, ktorý prinesie (hneď dve!) novinky pre dospelých, prvé v sezóne 2016/2017. 

 

Povenujeme sa aj výnimočným udalostiam, ktoré na nás v rámci najbližšieho programu čakajú a zastavíme sa (na kus reči) pri autorovi pripravovaného dokumentu o uplynulom ročníku festivalu, ktorý bude mať premiéru v rámci novembrovej Noci divadiel 2016. 

 

Vkročte s nami do novej sezóny- návštevou v divadle - aj prostredníctvom Zvestí divadla na Rázcestí. Príjemné čítanie.

 
      Divadelná sezóna 2016/2017
   


V znamení odlišnosti 

 

Na tomto znamení sa majú podieľať divadelné projekty pre deti Rozprávková geografia (tri rozprávky z inonárodných zdrojov, Indiánske, Židovské a Africké rozprávky), pre dospelých Babička/y, kontemplácia o star-nutí a hra S. Stephensa, M. Haddona Podivný prípad so psom. A nesmieme zabudnúť na jeden projekt pre deti, ktorý sa už zrealizoval, Familiárium, rodinná púť do sveta rozprávok.

 

Viac TU.

 

    TÉMA O TÉME: ŽIVÁ ŽENSKÁ KNIŽNICA

 
    

    Sme späť!

 

Predstavujeme nový projekt BDNR a Štúdia T.W.I.G.A. Živá                ženská knižnica. Živé ženské noviny, niekde na pomedzí                        scénického čítania, performancie a živej diskusie. Prvé uvedenie prvých dvoch častí už koncom novembra!  

       

Viac TU

 
 NOVEMBROVÉ ŠPECIALITY
 

Hostia na Rázcestí

 

V pondelok 16. novembra 2015 sa na Rázcestí konala panelová diskusia v rámci Stredoeurópskeho fóra, ktorej moderátorom bol Michal Havran. Presne po roku, 16. novembra 2016 sa Michal Havran na Rázcestie vráti, pri príležitosti spomienkového večera v rámci 27. výročia Nežnej revolúcie. Pozvanie na diskusný večer Zamatová kontrarevolúcia, prijali výnimoční hostia: politológ a profesor Jozef Bátora a sociologička, pedagogička, bývalá premiérka SR Iveta Radičová.  

 

Viac TU.

 

___________________________________________________________________________

Filmovo-divadelná Noc divadiel 2016 

 

Tretia novembrová sobota patrí na celom Slovensku už 7 rokov divadelným nočným hrám. Z roka na rok sa do projektu zapája viac a viac divadiel , v roku 2016 pôjde o 49 divadiel z 22 miest Slovenska. Vo vile Dominika sa pri tejto príležitosti obzrieme za festivalom Bábkarská Bystrica TOUR 2016 a na po-festivalové stretnutie pozývame všetkých divadelných priateľov a priateľky.

 

Viac TU.

 

 
     POKRAČUJEME V PREDSTAVOVANÍ SPOLUPRAVCOVNÍKOV/ČOK BDNR
 
  

Už ako malý som sa tváril, že nakrúcam...

 

... tvárim sa dodnes.
Pre študenta filmovej a televíznej réžie a scenáristiky na Akdémii umení v Banskej Bystrici Milana Mojžiša začína druhá sezóna spolupráce s našim divadlom. "Odkrútil" si väčšinu výjazdov, ktoré BDNR absolvovalo s projektom "STOP EXTRÉMIZMU!" a pravidelne pripravoval denníky z týchto ciest. Spolupracuje pri natáčaní a strihu predstavení, upútaviek a programových videoprezentácií. Stal sa kameramanom - dokumentaristom festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2016 a o dva týždne nám v rámci Noci divadiel predstaví dokument o jubilejnom ročníku. A chuť do práce ho neopúšťa.    

 

Rozhovor TU.

 

S M. Mojžišom sa zhovárala Monika Tatarková.

 

NÁJDETE NÁS AJ NA: 

               

Zvesti pripravili: 
Monika Tatarková, 
Iveta Škripková 
Foto: Dodo Šamaj 

Publikované: 4. 11. 2016  

BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ

    SKUTECKÉHO 14, BANSKÁ BYSTRICA

Tel.: +421 48 41 25 513
www.bdnr.sk, bdnr@bdnr.sk

Rezervácia vstupeniek:

e-mailom: vstupenky@bdnr.sk.
telefonicky: +421 48 41 25 513
online: www.ticket-art.sk.

Každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 hod.
Hodinu pred každým verejným predstavením.