Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN

3. december, Festival KUK, Praha, ČR

Monika Kováčová
BATOLÁRIUM

 

Prvý český festival pre divákov a diváčky od 10 mesiacov do 3 rokov. Organizátorom festivalu je Štúdio DAMÚZA, ktoré už 12 rokov organizuje rodinný festival VyšeHrátky. Naše divadlo je pravidelným účastníkom VyšeHrátok ok r. 2013, festivalu KUK sa zúčastníme po prvýkrát. 

Festivalovovým predvojom bola KUKHERŇA, ktorá sa konala 11. a 12. novembra. Malí diváci a malé diváčky sa mohli zoznámiť s babyjogou, tančiarňou, objaviť rozmanitosť zvokov v zvukovej dielni, zoznámiť sa s 3D svetom na haptickom koberci a využiť mnohé iné sprievodné podujatia. Hlavný program festivalu prebieha 1. - 4. decembra. Program nájdete TU

Herečka Anna Zemaníková s hudobníkom Tomášom Pohorelcom odohrajú dve predstavenia Batolária o 14.30 a 16.00 hod. v priestore Divadla ALTA. 

 

   

 

12. a 14. december, Divadlo Pôtoň, Bátovce
Irena Brežná
LIST ČIERNEMU SYNOVI

 

Projekt Psota na Slovensku 2017 je cyklickým projektom, Divadlo Pôtoň ho organizuje od roku 2013. Je odpoveďou na postupnú dehumanizáciu spoločnosti, v ktorej sa udomácňujú prejavy nenávisti a strachu z neznámeho. Náznaky diskriminácie a xenofóbie sa objavujú už medzi žiakmi/čkami základných a stredných škôl. Psota na Slovensku 2017 je zameraná na cieľovú skupinu pedagógov/ičiek, ktorí/é majú priamy vplyv na výchovu, scitlivovanie a empatiu budúcej generácie. Projekt je koncipovaný ako 5 celodenných podujatí, ktoré zahŕňajú uvedenie divadelného predstavenia, diskusiu s tvorcami na tému autorského a sociálne angažovaného divadla, diskusiu s teatrológom/ičkou, workshopy a živé knižnice s prizvanými hosťami/tkami z minoritných skupín. 

Organizátori/ky podujatia pozvali do Bátoviec naše predstavenie List čiernemu synovi. Viac o inscenácii. Inscenácia bolo v roku 2015 súčasťou projektu STOP EXTRÉMIZMU! Cestovný zápisník z projektu.