Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
BUBÁCKA ROZPRÁVKA
 
 

Protistrašidelná rozprávka pre malých a veľkých, čo sa (ne)boja. Humorne ladená hra pre najmenších o tom, ako sa z bojazlivej Marušky stala odvážna baba Rambabucha. 
Pre najmenších.


Bubácka rozprávka vznikla v rámci projektu Strach má veľké oči, ktorý sa realizoval v r. 2007 pre deti predškolského veku a žiakov/žiačky I. stupňa ZŠ v meste Banská Bystrica a okolí. Strach je prítomný v živote každého dieťaťa a má rôzne formy - od jednoduchého strachu pred tmou, po strach z bitky, šikanovania a pod. Rozprávka poskytne deťom i rodičom príležitosť, aby sa deti a dospelí zamysleli nad svojím strachom a hľadali spôsoby, ako sa ho zbaviť a prekonať.

Na projekte sme spolupracovali so šiestimi materskými a základnými školami: MŠ Karpatská ul. 3 (28 detí), MŠ ul. L. Sáru 3 (25 detí), ZŠ Slobodného slovenského vysielača, Nám. Š. Moysesa 14 (60 detí), ZŠ Ďumbierska 17 (41 detí), ZŠ Tr. SNP 20 (89 detí), Súkromná škola Fantázia, Ďumbierska ul. 17 (37 detí) a Krajskou psychologickou poradňou a Pedagogicko-psychologickou poradňou v Banskej Bystrici: Mgr. Monika Súľovcová, Mgr. Lucia Kavická, PhDr. Daniela Žilinčíková. 

Bubácka rozprávka a projekt Strach má veľké oči boli inšpirované knižkou Daniela Heviera Strašidelník (vydal Aspekt, Bratislava 1999).
Po predstavení nasleduje tvorivá dielňa. 

Výprava: Andrea Lapšanská a. h.
Technologické riešenie: Katarína Mažáryová
Hudba: Juraj Haško a. h., výber
Scenár a réžia: Iva (Ne)bojsaňa

Hrá: Mária Šamajová

Foto: Dodo Šamaj

 

Inscenácia s úspechom hosťovala na medzinárodnom festivale pre deti v Egri (r. 2009), kde bola hraná dvojjazyčne, so simultánnym prekladom. 

 

Dĺžka predstavenia: 55 min.
Premiéra: 21. 9. 2007

Rozprávka vznikla v rámci cyklu sólo hier pre deti Zahrajte sa s rozprávkami! Projekt bol podporený MK SR.