Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Archív

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

Inscenácia Tajomstvo domu Skuteckých je rekonštrukciou pamäte domu na Hornej ulici 55, v ktorom dnes sídli Stredoslovenská galéria. V príbehu ožijú časy, keď v dome žil majster Dominik Skutecký, Peter Karvaš, ale aj keď slúžil ako uhoľné sklady.

viacViac informácií

Voľne na motívy románu Frankenstein Mary Shelley.

viacViac informácií

Scénické čítanie poviedok nielen o smrti a konci sveta zo zbierok MARAKÉŠ a BUDE TO PEKNÝ POHREB (Bagala - L. C. A. 2005)

viacViac informácií

Skrz autorove absurdné videnie sveta nám inscenácia ponúka porovnanie so svetom nemého filmu, grotesky, či bábkového divadla.

viacViac informácií

Scénické čítanie herečiek a hercov BDNR z druhej knižky známej feministickej autorky, ktorá vzrušila slovenskú verejnosť knižkou Neverné ženy neznášajú vajíčka.

viacViac informácií

Autor S. I. Witkiewicz stvoril pútavý príbeh s osobitým výtvarným videním, o hľadaní šťastia a porozumenia vo svete plnom samoty.

viacViac informácií

Tradičný príbeh polienka Otesančeka spracúva tému nenásytnosti a jej dôsledkov. Cyklus sólo hier pre deti.

viacViac informácií
<< <
1 2 3 4 5
> >>