Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Archív

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

Slávna poviedka Franza Kafku v jedinečnom hereckom a réžijnom spracovaní! Po 25 rokoch opäť na Slovensku!

viacViac informácií

Čierna hodinka vás pobaví ženským rozprávaním, nevyhne sa strašidelným príbehom o strigách a strigôňoch. Počas predstavenia ožijú hádanky, i dávno zabudnuté slovenské balady Žltá ľalia, Margita a Besná od Jána Botta a Bezbožné dievky Janka Kráľa.

viacViac informácií

Známy príbeh o prostáčikovi Kubovi, ktorého chcú oženiť kvôli majetku. Inscenácia je výrazná svojou poetikou, využitím rôznych druhov bábok, hereckou interpretáciou, živým spevom a kapelou. Získala najviac cien v histórii divadla a patrí medzi divácky najúspešnejšie hry!

viacViac informácií

Hra o tajomstvách mám a ich dcér v podaní herečiek BDNR.

viacViac informácií

Pohľady do zákulisia dievčenských emócii (ne)mať bábo, (ne)byť mamou, dramédia za aktívnej účasti obecenstva.

viacViac informácií

Inscenácia/hra približuje život a dielo Hany Gregorovej, rodáčky z Martina. Slovenky, ktorá sa nebála verejne vystúpiť a venovať sa tzv. ženskej otázke.

viacViac informácií

Inscenácia Tajomstvo domu Skuteckých je rekonštrukciou pamäte domu na Hornej ulici 55, v ktorom dnes sídli Stredoslovenská galéria. V príbehu ožijú časy, keď v dome žil majster Dominik Skutecký, Peter Karvaš, ale aj keď slúžil ako uhoľné sklady.

viacViac informácií
<< <
1 2 3 4 5
> >>