Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
TRAJA TUČNIACI A POTOPA SVETA

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

 
 

Hravá klauniáda je príbehom o silnom priateľstve troch tučniakov.
Pre deti od 6 rokov.
 

 

Traja tučniaci musia čeliť zložitej a nebezpečnej situácii – veľkej potope sveta. Aj keď si často nerozumejú, predsa len stále hľadajú a nachádzajú spôsoby ako spolu žiť, priateliť sa, pomáhať si a myslieť jeden na jeden druhého. Na doskách BDNR sa uskutočnila vôbec prvá premiéra tohto titulu i dramatika na Slovensku.
 

Ulrich Hub (2. 11. 1963, Tübingen, Nemecko). Nemecký divadelný herec, režisér, dramatik. Absolvoval Musikhochschule v Hamburgu. Špecializuje sa na tvorbu pre detských divákov a diváčky. V tejto sfére zožal množstvo úspechov. Jeho najvýznamnejším počinom je práve vytvorenie textu Na Arche o ôsmej (v originály: An der Arche um acht), ktorý sa mimoriadne úspešne a hojne hrá vo viacerých divadlách v Nemecku, Poľsku ako aj iných krajinách.


Preklad: Lila Mrowinska-Lissewska, Marián Pecko
Kostýmy a bábky: Eva Farkašová a. h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.
Dramaturgická spolupráca: Marek Turošík, študent FDU AU v Banskej Bystrici
Réžia: Marián Pecko

Hrajú: Jozef Šamaj (Prvý tučniak ), Mária Šamajová (Druhý tučniak), Marianna Mackurová (Tretí tučniak ), Juraj Smutný (Biely holub), Michal Ďuriš, a. h. (Noe - hlas)

 

Foto: Marek Harman

 

Predstavenie sa zúčastnilo na festivale humoru a satiry Kremnické Gagy 2010.

 

Dĺžka predstavenia: 70 min.
Premiéra: 28. 10. 2010