Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
TATRANKY

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

 
 

Pre Tatranky a Tatrancov, ktorí/é majú radi/y neuveriteľné dobrodružstvá a vydajú sa s nami na divadelnú cestu po Slovensku.

Pre deti od 6 rokov. 


"Divinskí pátrači sú trojica, čo pátra v utajení, nakoľko oficiálne sme všetci niekde inde – Samo v posteli, mačka Madona na love a pes Sultán na dvore, ale neoficiálne spolu pátrajú po tom, čo zistil Samo na hodine vlastivedy."
(úryvok z textu Tatranky)

 

Majú pred sebou veľkú úlohu, odhaliť niekoľko – zatiaľ nevedno koľko záhad, čo sa skrývajú pod menom Slovensko, slovenská nátura. Cesta je široká a čaká na každého/každú, kto ju objaví!

Autorkou hry je Emília Hoffmanová, ktorá sa pri nej nechala inšpirovať Slovákmi a Slovenkami, Tatrami aj Tatrankami, Dunajom a Devínom, ale aj rybami, či netopiermi a rôznymi (ne)známymi faktami o našej domovine.

 

Žiaci a žiačky zo ZŠ Tatranskej v Banskej Bystrici (názory nájdete medzi fotkami k inscenácii).

 

Prečítajte si, ako "Tatranky zachutia malým aj veľkým" (článok uverejnený na www.bystrica.sme.sk). 


Scéna: Pavol Andraško a. h.
Bábky a kostýmy: Eva Farkašová a. h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.

Réžia: Marián Pecko

Hrajú: Juraj Smutný, Marianna Mackurová/Ivana Kováčová, Mária Šamajová

 

Dĺžka predstavenia: 75 min.
Premiéra: 8. 1. 2012