Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
TAJOMSTVO DOMU SKUTECKÝCH

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

 
 

Inscenácia Tajomstvo domu Skuteckých je rekonštrukciou pamäte domu na Hornej ulici 55, v ktorom dnes sídli Stredoslovenská galéria. V príbehu ožijú časy, keď v dome žil majster Dominik Skutecký, Peter Karvaš, ale aj keď slúžil ako uhoľné sklady. Tvorivý tím inscenácie (Michal Ditte, Iveta Jurčová) pátral po autentických informáciách a ľuďoch, ktorí formovali históriu tohto jedinečného objektu. Pôvodnú inscenáciu uvádzame v rámci projektu Stretnutia s osobnosťami. Vznikla v spolupráci s Literárnym a hudobným múzeom ŠVK a Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici.


Autor: Michal Ditte
Scénografia: Tomáš Žižka a. h.
Videoprojekcie: Juraj Ondráš a. h., Lukáš Matejka a. h.
Hudba: Martin Čorej a. h.

Réžia: Iveta Jurčová a. h. 
Hrajú: Juraj Smutný, Ján Haruštiak a. h., Mária Danadová a. h., Marianna Mackurová, Alena Sušilová/Mária Šamajová, Jozef Šamaj 


Vyrobili: ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej: Anna Bajnóciová, Júlia Haruštiaková a Jaroslav Klajban
Svetlo: Richard Mažáry
Zvuk: Ivan Kapsiar

 

Inscenácia získala Cenu bratislavského diváka na festivale Nová Dráma v r. 2009, bola uvedená na festivale Dotyky a spojenia v Martine v r. 2009.

Premiéra:
27. 2. 2009