Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
ANIČKA RUŽIČKA A TONKO MODRINKA

Uvedený archív inscenácií a projektov nie je úplný. 
Obsahuje len vybrané tituly a projekty, ktoré svojím významom presiahli regionálny a miestny význam. Získali ocenenie a vzbudili záujem verejnosti.
Boli ojedinelé ako titul, svojím inscenovaním alebo ako projekt spolupráce medzi divadlom a rôznymi partnermi, ktorý doteraz nerealizovalo žiadne slovenské divadlo... viac informácií >>

 

 
 

Príbeh dvoch súrodencov, nezbednej Aničky a plachého Tonka, ktorí sú úplne iní ako si predstavovali ich rodičia alebo ako sa z Aničky stala faganička a z Tonka babec.

Pre deti od 3 rokov.

 

Po predstavení nasleduje tvorivá dielňa.

 

Vzniklo v rámci projektu www.ruzovyamodrysvet.sk (Rodová senzibilizácia vo vzdelávacom procese na základných a stredných školách ako príprava budúcej desegregácie povolaní), realizovaného vďaka podpore Iniciatívy Spoločenstva Equal z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu. Rozprávka vznikla v rámci cyklu sólo hier pre deti Zahrajte sa s rozprávkami.

 

Výtvarná spolupráca: Katarína Lucinkiewiczová a. h.
Hudba: výber, Les Raines Prochaines
Scenár a réžia: Iveta Škripková

Hrá: Mária Šamajová

 

Dĺžka predstavenia: 50 min.
Premiéra: 16. 3. 2006

 

Mária Šamajová získala za herecký výkon v tejto inscenácii Cenu medzinárodného festivalu bábkových sólistov a sólistiek v poľskej Lodži. Je to prvé ocenenie herečky divadla na prestížnom medzinárodnom festivale (14. - 19. 4. 2007, Lodž). Inscenácia hosťovala na medzinárodnom festivale pre deti v Ostrave, v Egri a v Bibiane v Bratislave, aj na medzinárodnom festivale Bábkarská Bystrica 2006. Inscenácia sa v r. 2010 predstavila na medzinárodnom festivale Bábművészeti Fesztivál v maďarskom meste Eger.

 

Účinkovanie na festivaloch:

Spectaculo Interesse 2007, Ostrava, ČR, Bábművészeti Festivál 2010, Eger, HU, Slovenko-český ženský víkend 2012, Praha, ČR, Genderové dni 2015, Brno, ČRň

 

Bulletin.