Biela stuha  
logo
PREMIÉRA INSCENÁCIE PRE DOSPELÝCH MOTÝĽ NA ANTÉNE UŽ O:
Viac informácii
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
FARBATOLÁRIUM
 
 

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov.
Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov.

 

Bábkové divadlo na Rázcestí ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov s názvom Batolárium. 
Farbatolárium je treťou inscenáciou v rámci jedinečného interaktívneho divadelného cyklu pre batoľatá a ich rodičov. Vo všetkých troch inscenáciách ide predovšetkým o stretnutie batoľaťa, rodiča a herca/herečky, počas ktorého sa vytvorí jedinečný zážitok. Inscenácie sú interaktívne, to znamená, že rešpektujú neposednosť detí, zapájajú ich do diania, pracujú s nimi, herci a herečky vytvárajú priamy kontakt s deťmi dotykom. Počas predstavení je dovolené hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, smiať sa aj plakať. Tieto unikátne stretnutia predstavia dieťaťu svet divadla stvorený zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov. Cieľom projektu je prehĺbiť kontakt rodiča a dieťaťa, motivovať a inšpirovať dospelého človeka k väčšej hravosti. V živote človeka majú farby veľký význam, najmä z hľadiska psychologického. Podľa farieb, ktoré ľudia uprednostňujú, sa dá charakterizovať ich osobnosť, či momentálne rozpoloženie. Farby v priestore zase dokážu regulovať výkon či únavu, farbami môžeme komunikovať s okolím, môžeme ľudí priťahovať, alebo ich vystríhať. Ďalším cieľom inscenácie Farbatolárium je sprostredkovanie prvého kontaktu batoliat s farbami. Prostredníctvom hercov spoznávajú rôzne materiály a skutočné predmety. Nedávame deťom do ruky hračky, ale reálne veci, ktoré možno doma nedostanú (štetce, farby, papiere, vedrá, atď.). Herečka a herec vychádzajú z reakcií batoliat, kedy najdôležitejším momentom sa stáva moment kontaktu. Dieťa má možnosť chytiť všetko, čo v rukách drží herečka a herec, môže sa po priestore pohybovať, môže komunikovať, môže sa hrať a na záver dostane farbičky, ktorými si načmára svoje vlastné farebné videnie sveta.
Ubezpečujeme rodičov, že farební, pomaľovaní a pokreslení zostanú len herci.

 

Výprava: Františka Fehérová a. h.
Režijná spolupráca: Marián Pecko
Dramaturgia: Lea Vitkovská
Scenár a réžia: Monika Kováčová a. h.
Hrá: Marianna Mackurová


Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej
Foto: Lea Vitkovská

 

Dĺžka predstavenia: 30 minút

1. a 2. premiéra: 19. 5. a 20. 5. 2013

 

ZA CYKLUS BATOLÁRIÍ ZÍSKALO BDNR V ROKU 2015 CENU HAŠTERICA 2015 ZA TVORIVÝ ČIN V OBLASTI BÁBKOVÉHO DIVADLA (na festivale Bábková Žililina 2015).

 

Účinkovanie na festivaloch:

Bažant Pohoda 2014, Divadelná Nitra 2014

 

S podporou MK SR.