Biela stuha  
logo
PREMIÉRA PRE DOSPELÝCH: AMÁLIA DÝCHA ZHLBOKA UŽ O:
Viac informácii
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
BATOLÁRIUM
 
 

Najmladší divadelný projekt na Slovensku! Interaktívne predstavenie pre batoľatá a ich rodičov.

Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov.

 

Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní/né tvorcovia/kyne v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Hry pre najnajmenších sú už úplne bežné v Taliansku, Francúzsku Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, v severských krajinách.

Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uvádza divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov.

Divadlo pre najnajmenších totiž nie je len o tvorbe predstavení, ale aj o dialógu s dôležitými osobami v živote malého dieťaťa – s jeho rodičmi alebo vychovávateľmi/ľkami. Práve oni/ony rozhodujú o tom, ktoré podnety ich dieťa prijme. Rodičia a opatrovatelia/ľky vytvárajú pre dieťa bezpečné miesto, z ktorého sa dajú podnikať výpravy do okolia, spoznávať a skúmať.
Predstavenie je interaktívne – plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a pracuje s nimi. Počas neho je dovolené hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, slintať, prdkať, smiať sa, aj plakať. Citlivo predstaví dieťaťu svet divadla stvorený zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov. Ponúka mu divadelnú realitu, ktorá pracuje so známym, bezpečným a zrozumiteľným.

 

Hudba a text piesne: Tomáš Pohorelec a. h.
Výprava: Františka Fehérová a. h.
Režijná spolupráca: Marián Pecko

Réžia: Monika Kováčová a. h.

Hrajú: Ivana Kováčová/Anna Zemaníková, Tomáš Pohorelec a. h.


Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej

Foto: Andrea Kosárová, Dodo Šamaj
 

PREDSTAVENIA PRE BATOĽATÁ BOLO NOMINOVANÉ V KATEGÓRII CENA STANA RADIČA ZA OBJAV ROKA NA EURÓPSKOM FESTIVALE HUMORU A SATIRY KREMNICKÉ GAGY 2012!

ZA CYKLUS BATOLÁRIÍ ZÍSKALO BDNR CENU HAŠTERICA 2015 ZA TVORIVÝ ČIN V OBLASTI BÁBKOVÉHO DIVADLA (na festivale Bábková Žilina 2015).

 

Dĺžka predstavenia: 25 minút
Prvá premiéra: 16. 10. 2011, druhá premiéra: 23. 10. 2011

 

Účinkovanie na festivaloch:
Kremnické gagy 2012, Bažant Pohoda 2013, Sztuka szuka malucha 2011, Poznań, PL, VyšeHrátky 2014, Praha, ČR, Festival KUK 2017, Praha, ČR.

 

S podporou MK SR.