Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
AKVAbatoláRIUM
 
 

Interaktívne predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Pokračovanie projektu Batolárium.

Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov.

 
Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní/né tvorcovia/kyne v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Hry pre najnajmenších sú už úplne bežné v Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku či v severských krajinách. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou.

Forma inscenácie je úplne prispôsobená prirodzeným potrebám batoliat, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a interaktívne s nimi pracuje.

Režisérka Monika Kováčová sa tentokrát nechala inšpirovať vodou: ,,Voda ponúka široké možnosti farieb, skupenstiev, teplôt, priestorov. Zároveň sa s týmto živlom deti stretávajú každý deň cez kúpanie, slzy, rozlievanie tekutín po stole, neskôr aj neuveriteľne príťažlivé mláky. Bola s nimi už od začiatku pri plodovej vode. Voda špliecha, leje sa, čistí, preteká pomedzi prsty, rozmáča, padá, vlní sa, pení, chladí, sneží..., ale hlavne deti fascinuje a neskutočne baví. Inscenácia ponúkne plavbu vaňoloďou cez kvapky, cez mláky, cez mokré stupaje do sveta plného lavórov, štipcov, hubiek, kefiek, bábok z detského oblečenia. Premieňa Teátrium na kúpeľňové ihrisko,“ hovorí.


Hudba: Andrej Krajčovič a. h.
Výprava: Františka Fehérová a. h.
Režijná spolupráca: Marián Pecko

Réžia: Monika Kováčová a. h.

Hrá: Mária Šamajová


Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Kataríny Mažáryovej

Foto: Dodo Šamaj 


PREDSTAVENIA PRE BATOĽATÁ BOLO NOMINOVANÉ V KATEGÓRII CENA STANA RADIČA ZA OBJAV ROKA NA EURÓPSKOM FESTIVALE HUMORU A SATIRY KREMNICKÉ GAGY 2012!

ZA CYKLUS BATOLÁRIÍ ZÍSKALO BDNR V ROKU 2015 CENU HAŠTERICA 2015 ZA TVORIVÝ ČIN V OBLASTI BÁBKOVÉHO DIVADLA (na festivale Bábková Žililina 2015).

 

Dĺžka predstavenia: 25 minút

Prvá premiéra: 22. 4. 2012, druhá premiéra: 29. 4. 2012

 

Účinkovanie na festivaloch:
Kremnické gagy 2012, Kiosk 2013, Žilina, Slnečný festival, Senec, 2015/2016, Cirkul´art 2016