Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana

V piatok 4. mája sa u nás uskutočnila posledná premiéra v sezóne 2017/2018. Titulom pre dospelé publikum Monológy na doma, sme ukončili rok (Na)ladení a objavovaní tém, ktoré rezonujú okolo nás, no často ich chtiac alebo nechtiac prehliadame.

Pred zaplneným 40-miestnym hľadiskom nášho divadelného Teátria sa odohrali tri minipríbehy z domova: Čajník, Posteľ a Doplnky. Text nemeckej dramatičky Ingrid Lausund sme na Slovensku uviedli po prvýkrát.

 

   

 

"Kedy ste boli naposledy na divadelnom predstavení a ani chvíľku ste sa nenudili, čas vám neuveriteľne rýchlo uletel, prežili ste úžasné emócie a keď to skončilo, mali ste chuť kričať "Čožéé? Veď ja sa ešte chcem pozerať!" Tak my sme boli na takomto predstavení minulý piatok. Monológy sú skvelé, veľká gratulácia celému realizačnému tímu!" Ohlas z FB. 

 

Po odozve publika zaprialo Monológom veľa zdaru aj vedenie divadla. 

 

   

 

V utorok 8. mája bola na webe kultura.pravda.sk uvedená reflexia kultúrnej redaktorky Dagmar Šebanovej pod názvom Monológy na doma sú aj o našich vnútorných svetoch. Recenzia: TU. 

 

Monológy na doma pripravil mladý inscenačný tím, pod réžijným vedením Moniky Tatarkovej. 

V inscenácii účinkujú: Eva Dočolomanská, Martin Frank, Mária Šamajová. 

 

 

    

 

   

 

MONOLÓGY NA DOMA

Spoločenské hry o ne / bezpečí. 

 

Autorka: Ingrid Lausund

Preklad: Zuzana Guldanová

Réžia: Monika Tatarková

Dramaturgia: Petra Kovalčíková a.h.

Výprava: Hana Kollárová a.h.

Hudba: Matúš Mayer a.h.

Choreografia: Janette Fáberová a.h.

Mediálna spolupráca: Michal Čabai a.h.

 

Hrajú: Eva Dočolomanská, Martin Frank, Mária Šamajová
_____

 

V stredu 30. mája 2018 sa uskutočnila druhá verejná repríza inscenácie ako posledné predstavenie pre dospelých v sezóne 2017/2018. Po predstavení nám prišiel potešujúci ohlas od vysokoškolskej pedagogičky, lingvistky a našej divadelnej priateľky Lujzy Urbancovej: 

"Chcem Vám zablahoželať a poďakovať sa za predstavenie Monológy na doma. Oslovil ma výber tém aj spracovanie. Bolo to silné. Pre mňa boli všetky tri časti skvelé, herečky a herec ma presvedčili, na konci pri Evke Dočolomanskej som sa síce stále smiala (Evka to úžasne stvárnila), ale o to silnejší bol pocit tragickosti v tom všetkom, umocnený záverečným výstupom. Ďakujem Vám ešte raz za vynikajúci zážitok. Predstavenie budem určite odporúčať." Lujza Urbancová.

 

Ďakujeme srdečne! Želáme si, aby Monológy podnecovali, komunikovali a tešili čo najdlhšie!

(mt)