Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN

MONIKA TATARKOVÁ

 

Absolventka Akadémie umení v Banskej Bystrici. V BDNR interne pôsobí od divadelnej sezóny 2015/2016.

 

Realizácie v repertoári divadla:

...pre deti: Rozprávka o zlatej rybke (dramaturgia), Rodinná púť do sveta rozprávok: Familiárium (dramaturgia), Indiánske rozprávky (scenár, réžia), Africké rozprávky (dramaturgia), Nádherný Utorok (dramaturgia), V hlavnej úlohe: Rozprávka (paradivadelná aktivita, koncept, réžia)

 

... pre dospelých: Babie leto (dramaturgia), Európa v korešpondencii (dramaturgia), Monológy na doma (réžia), Papuša (scenár, réžia), Motýľ na anténe (dramaturgia), Amália dýcha zhlboka (dramaturgia)

 

S BDNR spolupracovala už ako študentka, najmä v rokoch 2011 a 2012. 
Dramaturgicky spolupracovala na archívnej inscenácii pre deti Milan Rúfus: Rozprávky  (réžia Karel Brožek), inscenácii pre dospelých Jana Juráňová: Relity snov 
(réžia: Iva Š.).

Spolupracovala na happeningu Štúdia T.W.I.G.A. Vec: Cesta č. 5.

 

V rámci štúdia dramaturgie a réžie na AU zrealizovala desiatku projektov a inscenácií súčasných dramatických autorov, autoriek (napr. K. Hitziengerová: Mandle, J. Juráňová: Tajomstvá Trúdy H.), slovenskej a svetovej klasiky (A. P. Čechov: Čajka, H. Ibsen: Hedda Gablerová, J. Genet: Slúžky, J. Chalupka: Hrdá pýcha skrotla...). Jej inscenácie účinkovali na medzinárodných študentských festivaloch umeleckých škôl (ITSelF, Varšava, PL, Zlomvaz, Praha, ČR). Popri štúdiu spolupracovala s dramatickým odborom ZUŠ v Liptovskom Mikuláši. Režijne spolupracuje s ochotníckym súborom Divadlo Zelienka vo Zvolene.