Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Slúžky po 2 rokoch opäť na našich doskách

SLÚŽKY, hra jednej z najkontroverznejších osobností francúzskej literatúry Jeana Geneta, vznikla v roku 1947. V tom istom roku bola po prvýkrát uvedená v parížskom Théâtre de l'Athénée. Po 55 rokoch zažili Slúžky svoju veľkú premiéru aj v Bábkovom divadle na Rázcestí. Kultové dielo enfant terrible francúzskej drámy zrežíroval kultový režisér Viliam Dočolomanský. Premiéra sa konala v roku 2002 v obsadení Marianna Mackurová (pani), Eva Dočolomanská (Claire), Mária Šamajová (Solange). V roku 2006 mala inscenácia slávnostnú derniéru. 

 
Keď sa v roku 2012 vrátila herečka Eva Dočolomanská zo zahraničia a opäť sa stala členkou umeleckého súboru nášho divadla, vznikol nápad obnoviť aj niekdajšiu úspešnú inscenáciu.  
Slúžky zažili obnovenú premiéru v deň s emblematickým dátumom 22.12.2012. Postavu Muža (special appearance) od tohto roku stvárňoval herec Juraj Smutný, ktorý bol členom hereckého súboru do konca sezóny 2015/2016. V tomto obsadení sa Slúžky hrali naposledy 17. 2. 2016. Po 2 rokoch, kedy sme Slúžky neuvádzali, preobsadil postavu "zjavu" herec Filip Štrba. 
V staro-novom obsadení sa Slúžky opäť dostali na naše dosky, dvakrát za sebou, v stredu 18. mája o 19.00 hod. a vo štvrtok 19. mája o 10.00 hod, ako organizované predstavenie pre školy. Za dva dni Slúžky videlo takmer 140 divákov a diváčok.
Opätovné zaradenie inscenácie do programu ocenilo aj naše publikum:
 
"Najúžasnejšie predstavenie, aké ste hrali za posledné obdobie. Dúfam, že ho uvediete čoskoro, nie o 4 roky (v skutočnosti ide o 2 roky, ako je jasné z uvedených informácií, red. pozn.). Skvelý výkon herečiek. Takouto cestou by sa malo uberať divadlo. Evka + Majka + Majka SUPER!"  
 
Spolu s našou diváčkou dúfame aj my v opakované stretnutia s francúzsko-slovenskými Slúžkami!