Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Dramatický úspech členky nášho klubu tvorivého písania

Od pondelka 17. júna prebieha v Martine najväčšia prehliadka slovenských divadiel pre deti a dospelých Dotyky a spojenia 2019. Prvý deň festivalu býva, už tradične, venovaný mladým ľuďom. Program Junior dňa tvorí, okrem uvedenia inscenácií z tvorby študentov a študentiek dvoch slovenských dramatických vysokých škôl, vyhlásenie výsledkov súťaže o najlepší dramatický text autorov a autoriek do 18 rokov Dramaticky mladí. V tomto roku išlo o jubilejný 10. ročník podujatia.

Do súťaže sa pravidelne zapájajú aj autori a autorky z klubu tvorivého písania, ktorý od r. 2010 funguje pri Bábkovom divadle na Rázcestí pod vedením dramatičky, divadelníčky Ivety Škripkovej. Banskobystrická dielňa za 10 rokov súťaže zaznamenala nemalé úspechy, dramatické texty jej členiek, členov sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach (z posledných rokov: Alžbeta Námešna, 2017, text Nie sme takí, 1. miesto v kategórii 15 - 18 rokov, Emília Skokanová, 2017, text Staré myšlienky, 3. miesto v kategórii do 15 rokov, Katarína Kováčová, 2016, text Zaklop ešte raz, 1. miesto v súťaži a pod.).   
Do aktuálneho ročníka súťaže sa zapojila členka tvorivého písania Anna Vatalová s hrou Deň, na ktorý zabudla.
ANNINA HRA ZÍSKALA 2. MIESTO V SÚŤAŽI!
Ide o krásny úspech, zvlášť preto, že táto hra je vôbec prvým dramatickým textom, ktorý Anna napísala. Mladá autorka interpretovala úryvok z hry na prezentácii víťazných textov, ktorá sa uskutočnila v rámci vyhodnotenia súťaže, 17. 6. o 13.00 hodine. (Hru si môžete prečítať v súpise víťazných textov z klubu tvorivého písania v sekcii Projekty TU). 
Srdečné gratulácie, Anna!
Srdečné gratulácie k ďalšiemu krásnemu úspechu celému bystrickému klubu tvorivého písania. A veľa inšpirácie do ďalších dramatických počinov! 
mt