Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Dni mesta BB s našou účasťou

Mesto Banská Bystrica v rámci každoročného programu Dní mesta spolupracuje s kultúrnymi inštitúciami a vytvára priestor pre ich prezentáciu. Tento rok mestské dni prebiehali 14. a 15. júna.
V piatok 14. 6. ste mohli stretnúť naše kolegyne v divadelnom stánku, ktorý lákal okoloidúcich prezentáciou bábok a rekvizít z divadelných inscenácií, zároveň ponúkol infomateriály o divadle, propagačné materiály k inscenáciám z nášho repertoáru a knižné publikácie z publikačnej činnosti divadla a festivalu Bábkarská Bystrica TOUR.

 

    

 

 

V sobotu 15. 6. sa banskobystrické deti a rodičia stali súčasťou minukurzu o svete bábok pod názvom Bábkový ateliér. Bábkoherečka Alena Sušilová priblížila bábkarské pojmy ako animácia,  predstavila rôzne typy bábok, ktoré si na záver produkcie mohli deti aj vyskúšať.

 

 

     

 

Náš vklad do Dní mesta bol oproti minulému roku skromnejší vzhľadom na paralelný zájazd s dvomi inscenáciami v Rumunsku, ktorého sa zúčastnila polovica umeleckého súboru a celá javisková technika. Napriek vyťaženosti sme radi/rady, že sme našli prienik a mohli sa zúčastniť aj banskobystrických osláv. 

Ďakujeme za pozvanie.