Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Výstava Naša mama je slávnostne otvorená

 

Nedeľa 12. mája, na ktorú vyšli oslavy Dňa matiek v tomto roku, priniesla do nášho divadla mimoriadny program: vernisáž výtvarnej výstavy s témou Naša mama. Výstavu a súťaž sme vyhlásili a organizovali v našom divadle po prvýkrát.

Do divadla prišlo 103 výtvorov. Zapojili sa materské školy: MŠ Lazovná, MŠ Buková, MŠ Prof. Sáru, MŠ Jahôdka, SMŠ u Macka Macíka, MŠ Brezolupy a detské centrum U Macka Macíka. Zo základných škôl sa pridali  ZŠ Slovenského slobodného vysielača, ZŠ Trieda SNP 20. Potešil nás aj záujem Súkromnej základnej umeleckej školy Róberta Tatára a samozrejme verejnosti. 

Hodnotenie prác prebehlo v garancii dvoch renomovaných pedagogičiek v oblasti výtvarného umenia Kataríny Lucinkiewiczovej  a Jany Kožúškovej. Tím ďalej tvorili Iveta Škripková, riaditeľka divadla a Katarína Mažáryová, dlhoročná spolupracovníčka BDNR  a vedúca ateliérov. Do finále vybrali 12 najzaujímavejších výkresov, ktorých autori a autorky boli ocenení a ocenené.
Hodnotenie sme rozdelili do troch kategórií: 1. Autori, autorky do 6 rokov, 2. Autori, autorky do 10 rokov. 3. Špeciálna kategória, do ktorej sme zaradili výtvory detí zo SZUŠ R. Tatára. Slávnostné vyhodnotenie a odovzdanie cien prebehlo v divadelnej sále po skončení predstavenia Ako sa chytá radosť. Následne boli všetci hostia a hostky pozvaní, pozvané na prehliadku výstavy a na malé posedenie s občerstvením do divadelného Teátria.  

Jednotlivé sekcie sa nachádzajú v rôznych častiach divadla. Kresby inštalovali kolegyne z ateliérov BDNR Katarína Mažáryová a Katarína Krajčovičová. Na celom podujatí spolupracovali: dramaturgička Monika Tatarková, vedúca produkcie Lívia Pyšná a produkčná Zuzana Ševčíková.

Za sponzorskú podporu darov pre ocenených, ocenené ďakujeme firmám Buvik, Reprint, Albi, Corby Toys, TSV Papier. Odmeny pre ocenených, ocenené získala Beata Marková. 

 

   

Iveta Škripková                                                         Katarína Lucinkiewiczová, Jana Kožúšková