Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Veľká noc v znamení premiéry: Ako sa chytá radosť

Na Veľkonočnú nedeľu 21. apríla sme úspešne uviedli premiéru novej rozprávky pre deti. Ako sa chytá radosť je názov poetickej zbierky českého básnika a spisovateľa Františka Hrubína, ktorá vyšla v slovenskom preklade básnika Milana Rúfusa. Na základe básní a rozprávok zo zbierky vznikol scenár k rovnomennej inscenácii. 

Vynikajúcu autorskú spoločnosť dopĺňal hosťujúci tvorivý tím. Na pozícii režiséra Miroslav Lukačovič, dramaturg/scenárista Jakub Molnár, muzikant Juraj Haško, výtvarník Marian Lacko a choreografka Tereza Stachová
V inscenácii účinkujú herečky divadla: Eva Dočolomanská, Ivana Kováčová, Marianna Mackurová, Alena Sušilová, Anna Zemaníková. 
Ako sa chytá radosť je vyvrcholením česko-slovenskej línie súčasnej sezóny "V znamení snov", ktorú sme venovali odkazu spoločného storočia a prepojeniam medzi našimi krajinami.
 
Slávnostné popoludnie zachytila aj kamera RTVS. Televízia uviedla reportáž z premiéry v Správach RTVS v poneldok 22.4. Záznam z archívu: TU. Reportáž začína v 47.40 min.   
 
Na prvú verejnú reprízu inscenácie sa môžete tešiť na Deň matiek, v nedeľu 12. mája. Po predstavení sa uskutoční vernisáž výstavy Naša mama, ktorá je venovaná výtvarnej tvorivosti detí. 
Želáme si, aby nové predstavenie tešilo deti a rodičov čo najdlhšie. 
 
Atmosféru premiérového stretnutia zachytil aj fotoobjektív Doda Šamaja.
 
 
   
 
M. Lacko, T. Stachová, I. Kováčová, A. Zemaníková, M. Lukačovič, A. Sušilová, J. Molnár, M. Mackurová