Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Medzinárodné divadelné dni. Pripomíname si, napriek všetkému :-)

Dnešným dňom začína medzinárodný týždeň performatívnych umení, v ktorom si pripomíname svetové dni venované rôznym oblastiam divadelnej komunikácie. 

 
20. marec - Svetový deň divadla pre deti a mládež
21. marec - Svetový deň bábkarstva a bábkového divadla
27. marec - Svetový deň divadla
 
Pripomienka/oslava medzinárodných divadelných dní prichádza v čase, kedy je pozornosť celého sveta zameraná na novú, neznámu situácii, súvisiacu s Coronavirusom.
Situáciu, v ktorej sa svet ocitá reflektujú aj medzinárodné divadelné organizácie ASSITEJ, UNIMA, Medzinárodný divadelný inštitút.
Každoročné posolstvo začína reflexiou Yvette Hardie, prezidentky ASSITEJ, medzinárodnej asociácie divadla pre deti a mládež:
 
Súcit a empatia
"Od spustenia kampane #Svetový deň divadla pre deti a mládež sa veľa zmenilo....
V týchto časoch musíme apelovať na kvality, ktoré divadlo (a iné formy umenia) dokážu kultivovať - súcit a empatiu.
Viac než kedykoľvek predtým musíme myslieť na našich susedov, komunity a tých, ktorí nemajú taký prístup ku zdrojom ako máme my...
Musíme prispôsobiť svoje úsilie a energiu tomu, čo je zodpovedné, prínosné a primerané situácii, v ktorej sa nachádzame. A musíme hľadať každý gram kreativity! Namiesto toho, že vezmeme deti do divadla, môžeme čítať, hrať sa doma, vytvárať priestor pre imagináciu a kreativitu z každodenných domácich zdrojov..."