Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana
Sezóna 2018/2019 odštartovala!

Nová divadelná sezóna sa na Rázcestí oficiálne spustila v pondelok 13.8., kedy sa po prázdninách prvýkrát stretol aj umelecký súbor. 
V priebehu posledného týždňa sme absolvovali oprašovačky a preobsadzovania rozprávok, ktoré ešte do konca mesiaca účinkujú na programoch festivalov. 
 
Oprášili sme obľúbenú rozprávku o Princeznej na hrášku, v ktorej si úlohu princeznej po dlhšej dobe opäť prevzala Iva Kováčová, ktorá ju pôvodne naštudovala (medzičasom postavu preobsadila Eva Dočolomanská). S hráškovou rozprávkou cestujeme do Lučenca, kde ju zahráme v rámci Dní mesta v piatok 24.8.  
 
Populárne Dve rozprávky na brušku preobsadil Martin Frank a v sobotu 25.8. si ich v premiére zahrá s Majkou Mackurovou na námestí v Brezne, kde sa konajú Stredoveké bomburové hry.
 
V sobotu zároveň cestuje časť súboru do Zálesia, kde sa koná už 8. ročník Záleskej divadelnej púte. Pod šapitom, ktoré si od nás festival každoročne prenajíma, zahráme Statočného cínového vojačika a Rozprávku o psíčkovi a mačičke.  
 
Pokračujeme v prípravách 21. ročníka Medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018! O novinkách v tejto oblasti informujeme v našom festivalovom newsletteri.
 
Paralelne prebieha skúškové obdobie inscenovaného čítania z knihy A. Kuzńiak: Papuša, ktoré pripravujeme v rámci projektu Školy za demokraciu (v spolupráci s Centrom komunitného organizovania v BB). Predstavenie od októbra začne komunikovať so študentami a študentkami na stredných školách v Banskobystrickom regióne. 
 
Od 3. septembra začína skúškový proces inscenovania hry Václava Havla Motýľ na anténe. Na Rázcestí privítame hosťujúcu režisérku Soňu Ferancovú s jej tímom. V súčasnosti finišujú prípravy prekladu hry, ktorý realizuje česko-slovenská divadelníčka Michaela Homolová. V inscenácii účinkujú: Filip Štrba, Anna Zemaníková, Marianna Mackurová a Dodo Šamaj. Premiéra inscenácie je plánovaná na 26. október 2018. 
 
Už viete čím všetkým žije Rázcestie na konci leta.
Čoskoro spustíme festivalovú webovú stránku, na ktorej zistíte všetko čo potrebujete vedieť o 21. ročníku.
Predpredaj vstupeniek na festivalové predstavenia spúšťame 3. septembra. 
 
Zostaňte s nami! Želáme vám tvorivú sezónu 18/19!