Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana
Rodinné bábkové divadlá. Vernisáž.

V piatok 21. septembra sa o 16.00 hodine slávnostne otvorila výstava Rodinné bábkové divadlá, inštalovaná v Divadelnom šapite pod Pamätníkom SNP. Vernisáž otvorila predfestivalový Prológ a tým symbolicky aj celý medzinárodný festival Bábkarská Bystrica TOUR 2018. Pôvabné rodinné divadielka a bábky festivalu zapožičalo SNM - Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň. Čestnou hostkou vernisáže bola riaditeľka Múzea pani Helena Ferencová a mladí herci a herečky z LDO ZUŠ Modrý Kameň, ktorí sa venujú bábkovému divadlu. Vernisáž otvorili divadelným predstavením Ako psíček s mačičkou piekli tortu, ktoré v rámci ZUŠ naskúšali pod vedením divadelníkov a bábkarov Jaroslava Hanka a Cyrila Páriša. 
 
Helena Ferencová, riaditeľka SNM-Múzea bábkarskách kultúr a hračiek, Iveta Škripková, riaditeľka festivalu
 
 
Ako psíček s mačičkou piekli tortu, LDO ZUŠ Modrý Kameň

 
Rodinné bábkové divadlá si už užili prví návštevníci a návštevníčky, ostatní majú možnosť výstavu vzhliadnuť a navštíviť každý deň medzi 10 -15 a 16- 18 hodinou. 
Počas víkendov 22 a 23., 29. a 30. septembra sa v tom istom priestore uskutočnia predstavenia mladých súborov v rámci Explózie detských talentov. Divadlo a tanec v podaní stovky talentovaných detí z Banskobystrického kraja, začína vždy o 16.00 hodine pod Divadelným šapito.  
 
mt