Biela stuha  
logo
PREMIÉRA INSCENÁCIE PRE DOSPELÝCH MOTÝĽ NA ANTÉNE UŽ O:
Viac informácii
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Pripájame sa k oslavám Medzinárodného dňa bábkarstva a Svetového týždňa divadla

21. marec je od roku 2002 známy ako Medzinárodný deň bábkarstva alebo bábkového divadla, bol vyhlásený Medzinárodnou bábkarskou úniou UNIMA. Tento rok sa tri medzinárodné divadelné organizácie (UNIMA, ASSITEJ - Asociácia dievadiel pre deti a mládež, ITI - Medzinárodný divadelný ústav) dohodli na spoločnej týždňovej oslave medzinárodných divadelných dní. Vyhlásili "Svetový týždeň divadla (20.-27.3.)", aby spoločnou propagáciou a vzájomnou podporou divadelných sviatkov zdôraznili dôležitosť, silu a moc divadla pomáhať a kladne ovplyvňovať svet detí, mládeže a dospelých. 

 

Svetový týždeň divadla:

20. marec - Medzinárodný deň divadla pre deti a mládež

21. marec - Medzinárodný deň bábkového divadla

27. marec - Medzinárodný deň divadla

 

Každoročne pri príležitosti Medzinárodného dňa bábkového divadla vzniká a koluje posolstvo od svetoznámeho bábkara/bábkarky adresované všetkým bábkodivadelným fanúšikom/fanúšičkám. Autorkou tohtoročného posolstva je americká teatrologička a milovníčka bábkového umenia, bývalá viceprezidentka UNIMA, Nancy Lohman Staub. Posolstvo: http://unima.idu.cz/cs/svetovy-den-loutkarstvi-21-brezna-2017

 

BDNR sa pripája k posolstvu Nancy Lohman Staub a pri príležitosti Mezdinárodného dňa bábkového divadla uvádzame inscenáciu T.V. Recepty, ktorá sprítomňuje život a dielo Terézie Vansovej. Multimediálnym zdieľaním predstavenia s divákmi a diváčkami RTVS, ktorá pripravuje medailón k výročiu narodenia T. Vansovej, sa nezámerne, ale o to radšej napájame na výzvu Nancy Lohman Staub k neobmedzenému zdieľaniu bábkodivadelného umenia medzi ľuďmi rôznych národností, naprieč priestormi, krajinami a generáciami.