Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Prezident Kiska odovzdal včera vyznamenania významným osobnostiam spoločenského života

Sme veľmi radi a chceme sa podeliť o radosť s našou divadelnou verejnosťou, lebo 30 ocenenými, z toho 15 mužmi a 15 ženami, sú dve osobnosti úzko spojené s divadlom jednak naším, a jednak s divadelnou prácou. Ide o spisovateľku a dramatičku JANU JURÁŇOVÚ a riaditeľku medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra, DARINU KÁROVÚ.

 

Gratulujeme a tešíme sa, že medzi slovenské osobnosti sa dostali práve Jana Juráňová, ktorá zásadne ovplyvnila myslenie a písanie o ženách v literatúre na Slovensku (nota bene aj v dramatike)

a Darina Kárová, bez ktorej by Slovensko nebolo takým divadelným medzinárodným priestorom, akým je teraz. Impulzy Divadelnej Nitry sú v našom kontexte neodškriepiteľné a veľmi zásadné.

Sme radi/rady, že sa konečne ich neviditeľná, ale veľmi dôležitá odborná a ľudská práca zviditeľnila. Gratulujeme všetkým oceneným vedcom a vedkyniam, športovcom a športovkyniam, spisovateľom a spisovateľkám, divadelníkom a divadelníčkam, sociálnym pracovníkom a pracovníčkam a želáme im energie do ďalšej činnosti a radosti v osobnom živote.  Teší nás, že na Slovensku o také osobnosti nie je núdza! (is)

 

Viac nájdete na:

https://dennikn.sk/1343383/vasaryova-abrham-snopko-hantuchova-kuciak-stanke-ci-zbirka-za-co-kiska-udelil-vyznamenania/?ref=tit