Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Premiéra Zamatový zajačik, 2. júna 2019

Deň po medzinárodnom sviatku detí, sme mali plno detí a rodičov v divadle. Táto nedeľa bola pre nás viacnásobným sviatkom. Po prvýkrát k nám zavítali rodičia s deťmi z Kauflandu na oslavu dňa detí.  Po prvý raz sme na Slovensku uviedli známy titul M. Wiliams Zamatový zajačik (v BDNR ide o trinásty titul pre deti, ktorý sa vydá do škôl a škôlok). Po siedmykrát sa v hlavnej úlohe

predstavila Mária Šamajová. Keďže ide o sólo hru, herečka hrá všetky postavy príbehu, a animuje všetky rekvizity a bábky. A po prvýkrát mal na scéne premiéru javiskový technik, Marek Horváth.

Na výtvarne sa podieľala Hanka Kollárová, preklad textu pripravila Lujza Demuth, scenár a réžiu Iva Š. Pri výrobe spolupracovala Katarína Mažárová a ateliéry BDNR. Svietil Pavol Bukovina a hudbu tvoril výber jazzu pre deti. Inscenácia venovaná deťom od 4 rokov, oslovuje publikum, malých i veľkých, príbehom hračky – zajačika, ktorý túži byť skutočným zajacom. Podtitul rozprávky znie, ako sa hračky stanú skutočnými a práve na tom, aby sa tento zázrak stal, sa podieľajú všetci a všetky, čo prídu na predstavenie. Či  a ako sa splní zajačikovi sen, sa dozviete, keď k nám zavítate. Nasledujúca repríza na vás čaká v novej divadelnej sezóne, v septembri 2019. (is)

 

 

   

 

   

Foto: Dodo Šamaj