Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Rastislav Radovan Dobroslav Kristína Nataša Bohdana Drahomíra/Mário/Sára
Papuša v Komunitnom centre v Sásovej

V piatok 5. apríla sme sa s inscenovaným čítaním Papuša zúčastnili príjemného podujatia v Komunitnom centre Sásová v Banskej Bystrici. Pri príležitosti Dňa Rómov (8. 4.) a Týždňa občianskej participácie (1. - 12. 4.) tu KC Sásová, OZ Nádej ceťom a CKO v Banskej Bystrici organizovali priateľské stretnutie komunity s divadlom, tancom a diskusiou. 

Scénické čítanie Papuša, o živote rómskej poľskej poetky Bronislawy Wajs, vzniklo v rámci projektu Demokratická živá knižnica. Ten je primárne venovaný stredným školám v BBSK. Súčasťou uvedenia na škole je diskusia, ktorú väčšinou viedla lektorka, komunitná organizátorka CKO Jolana Nátherová. Na podujatí v KC Sásová sme takisto spolupracovali s Jolkou Nátherovou a diskusia po predstavení prebehla v podobnom duchu, ako na školách. Po prvýkrát sme čítanie uviedli v ne-školskom priestore, mimo BDNR. V rámci popoludnia vystupovali aj talentovaní tanečníci a tanečníčky z OZ Nádej deťom. 

Tešíme sa z prepájania komunít, komunikácie naprieč inštitúciami. Veríme, že našou účasťou podporíme viacero podobných podujatí. Ďakujeme Jolane Nátherovej a KC Sásová za pozvanie.

 

Týždeň občianskej participácie prebieha do konca týždňa, CKO v rámci neho pripravuje viacero zaujímavých podujatí. Klikajte na FB CKO.

 

   

 


Foto: Martin Bízik