Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
NEPLAČ, ANNA a spomienka na KATKU FEŤKOVÚ

V stredu, 25. 10. večer, na naše potešenie pred vypredaným hľadiskom sa odohrala inscenácia Neplač, Anna, ktorá patrí k prvým večerným opusom BDNR a na svojom konte má úctyhodných 101 repríz a je na repertoári viac ako 15 rokov. Vznikla v rámci vysoko-školského projektu ŠAMANKY, jedného z prvých v divadle, a na Slovensku vôbec. Po predstavení sa konala spomienka na Katku Feťkovú, jednu z hlavných iniciátoriek projektu, ktorá nás opustila pred rokom. Katka patrila k dlhoročným spolupracovníčkam a fanúšičkám divadla. Inšpirovala mnohých študentov a študentky k jeho návšteve, a bola to práve inscenácia Neplač, Anna, na ktorú mnohí a mnohé vďaka Katke prišli prvýkrát vôbec. 
V úzkom pléne všetkých tých, ktorí Katku osobne poznali, zazneli slová Petry Jesenskej (Katedra amerikanistiky a anglistiky, UMB), Lujzy Urbancovej (Katedra slovenského jazyka a komunikácie, UMB), Barbory Vinczeovej (doktorandka na Katedre amerikanistiky a anglistiky, UMB), Ivety Škripkovej (BDNR), Mariána Pecka (BDNR), Katky Azorovej (priamej účastníčky projektu Šamanky), Jany Pogorielovej-Dušovej (výtvarníčka) a Katkinej sestry Gabiky Feťkovej.
Impulzy Katky a jej presahy vo vzdelávaní divadlom sú doteraz málo ocenené.
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a podelili sa s nami o spomienky na túto výnimočnú ženu a pedagogičku. (is)

Ohlas na večer: 

"Aj touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať za našu katedru - ten nápad, venovať spomienku našej kolegyni, bol skvelý! Všetci a všetky si veľmi vážime, že ste si v divadle na Katarínu aj takýmto spôsobom spomenuli a že si ju chcete a potrebujete pripomínať. Prítomnosť jej sestry, susedky a ostatných, ktoré/í ju poznali, bola pomyselnou čerešničkou na torte.

Všetko dobré a dovidenia v divadle alebo na inom príjemnom mieste."

Doc. PaedDr. Petra JESENSKÁ, PhD.