Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Motýľ na anténe

V stredu 6. júna sa u nás uskutočnila výrobná porada k novému titulu pre dospelých, ktorý otvorí sezónu 2018/2019. Motýľ na anténe je jednoaktová komédia českého dramatika Václava Havla, ktorá je na Slovensku a dokonca aj v ČR takmer neznáma! 

Hra tematicky poukazuje na tradičný rozpor medzi ideálom a skutočnosťou, konaním a nekonaním, aktivitou a pasivitou. Napriek odstupu 50 rokov od jej vzniku (1968) prináša moderný pohľad na spoločnosť a odkrýva prekvapivé mosty medzi realitou 60. rokov a súčasnosťou. To všetko v kombinácii s osobitým "havlovským" humorom. 

 

V BDNR ju uvedieme v slovenskej premiére. Rovnako premiérová je naša spolupráca s režisérkou Soňou Ferancovou, ktorá prijala ponuku na hosťovanie. K spolupráci si prizvala kostýmovú výtvarníčku Simonu Vachálkovú, ktorá s BDNR spolupracuje tak isto po prvýkrát. Hosťovskú časť inscenáčného tímu dopĺňa scénografka Miriam Struhárová, ktorá s našim divadlom spolupracuje pravidelne (v tíme s režisérkou Ivetou Škripkovou). 

 

V inscenácii sa predstavia herečky Marianna Mackurová, Anna Zemnaníková a herci Filip Štrba a Jakub Malota, absolvent VŠMU, ktorý bude účinkovať ako hosť. 

Premiéra inscenácie Motýľ na anténe je plánovaná na 27. október 2018. Venujeme ju 100. výročiu vzniku Československej republiky. 

 

zľava: Simona Vachálková, Iveta Škripková, Soňa Ferancová, Miariam Struhárová

 

MOTÝĽ NA ANTÉNE
 

Autor: Václav Havel

Preklad: Michaela Homolová

Réžia: Soňa Ferancová a.h.

Dramaturgia: Iveta Škripková, Monika Tatarková

Scéna: Miriam Struhárová a.h.

Kostýmy: Simona Vachálková a.h.

Hudba: výber