Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Marián Pecko získal Cenu Nadácie Tatra banky za umenie v kategórii Divadlo!

V piatok 24. novembra 2017 sa v budove Slovenského národného divadla odovzdávali Ceny Nádácie Tatra banky za umenie. Režisér a umelecký šéf BDNR Marián Pecko bol v kategórii Divadlo nominovaný za réžiu inscenácie Vojna nemá ženskú tvár (premiéra: január 2017), ktorú pripravil pre Slovenské komorné divadlo v Martine (viac o inscenácii na webe SKD). 

 

Prestížne Ceny Nadácie Tatra banky sú udeľované každoročne, aktuálne išlo o 22. ročník. Marián Pecko sa stal laureátom Ceny po prvýkrát, zároveň ide o prvú Cenu Nadácie Tatra banky pre člena umeleckého súboru Bábkového divadla na Rázcestí. Všetko o udeľovaní a laureátok/kach Cien nájdete v článku Ceny Nadácie Tatra banky nebolo len ďalšie obyčajné gala na Denniku N.
 
Inscenácia Vojna nemá ženskú tvár zaznamenala od svojej premiéry už niekoľko pozoruhodných úspechov. V máji 2017 získala Grand prix na festivale Nová dráma 2017. Na tom istom festivale zároveň získala Cenu bratislavského diváka. Bola nominovaná v rámci najprestížnejšej divadelnej ceny sezóny DOSKY 2017 v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činohry. Tesne pred galavečerom sa inscenačný tím vrátil z Bieloruska, kde inscenácia účinkovala na programe divadelného festivalu. 
Dramatizáciu rovnomenného románu Svetlany Alexijevič pre SKD pripravila Iveta Horváthová, riaditeľka BDNR. 
 
Z úspechu a ocenenia nášho kolegu a režiséra Mariána Pecka sa veľmi tešíme. Z celého srdca gratulujeme a ďakujeme za profesnú reprezentáciu.
Galavečer bolo možné sledovať v priamom prenose. Záznam z večera si môžete pozrieť na YouTube. Odovzdanie Ceny v kategórii Divadlo začína v 2h 15m.
 
(mt)