Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Letná zastávka TRETIA: Drienčany ožili aj s našou účasťou

Minulú sobotu 20. júla sa v obci Drienčany už po šestnástykrát konalo kultúrno-spoločenské podujatie DEDINA OŽÍVA. Organizátorom podujatia je Gemersko – malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Na akciu dostalo premiérovo pozvanie aj naše divadlo. O 10. 00 hodine sme sa uviedli predstavením pre deti Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a O Dobromilovi a Lenimírovi. Predstavenie sa uskutočnilo na nádvorí Pamätnej fary Pavla E. Dobšinského, spisovateľa, evanjelického kňaza, folkloristu a zberateľa ľudovej slovesnosti, ktorý tu pôsobil až do svojho odchodu z nášho sveta. Dedina okrem hrobu P. E. Dobšinského spravuje aj Múzeum Slovenskej rozprávky zriadené v priestoroch fary, ktoré približuje život a dielo rozprávkara.
Sobota bola v Drienčanoch oblačná i slnečná, sme radi, že práve počas našej prezentácie sa počasie umúdrilo a rozprávky pod slnečnými lúčmi upútali pozornosť a oči všetkých zúčastnených, detí i dospelých, ktorí si spoločne užili rozprávkovú atmosféru. V Drienčanoch sme spoznali veľmi milých a priateľských ľudí, ktorí nás pohostili aj výborným guľášom a ochutnali sme tradičné šúľance a kapustnicu. Ďakujeme za príjemný zážitok a veríme, že sa do Drienčan opäť raz vrátime.

 

   

 

   

 

 

A priprájame poďakovanie od koordinátorky podujatia p. Stanislavy Zvarovej:

 

Vážení vedúci, zástupcovia účinkujúcich kolektívov 16. ročníka podujatia Dedina ožíva v Drienčanoch, 

veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za spoluprácu, za Váš prístup, za Vaše umenie,

ktoré ste odovzdali návštevníkom tohto podujatia. 

Želám Vám hlavne veľa zdravia, veľa osobných a pracovných úspechov a krásne leto.

 

 

 

Zájazdu sa zúčastnili: Andrej Polakovič, herec, Marianna Mackurová, herečka, Zuzana Ševčíková, produkčná, Martin Púpala, technik, Marek Horváth, technik.

Zapísala vedúca výpravy Zuzka Ševčíková.

22. 7. 2019