Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Letná zastávka ÔSMA: Lučenecké hodovanie

"Do Lučenca chodíme už viac rokov. Napriek tomu, ja som sa na podujatie dostala prvýkrát len minulý rok, keď sme účinkovali s Princeznou na hrášku. Vtedy to pred začiatkom predstavenia bolo napínavé, keďže organizátorom sa trochu vymkla spod kontroly stavba javiska a mali sme časový sklz. Ešte, že moderoval Miro Kasprzyk a ten dobrú pol hodinu zabával deti pred šapitom, kým sme pripravili predstavenie. Takže som bola v napätí, aké prekvapenie nás čaká tentokrát... Musím povedať, že teraz to bolo úplne bez problémov, organizátori, aj naši kolegovia z techniky sa postarali o to, aby všetko bolo načas pripravené. Hrali sme v piatok 23. 8. novú inscenáciu Ako sa chytá radosť. Išlo o prvé hosťovanie mimo domovský priestoru a to hneď v netradičnom priestore šapita.  Najmä skúška svietenia bola dôležitá, keďže v predstavení sú použité techniky tieňového divadla. Predstavenie začalo presne načas o 13.45. V šapite bolo poriadne teplo, vchod musel byť kvôli zatemneniu počas predstavenia zatvorený. Ale všetci - všetky sme to úspešne zvládli a prvý zájazd inscenácie dopadol dobre. Opäť moderoval Miro Kasprzyk a keď sme po predstavení vychádzali zo šapitá, akurát mal živú debatu s deťmi, ktoré nám rozradostené podávali ruky a ďakovali za predstavenie. Bolo to veľmi milé. Divákov a diváčok sme mali asi 50, no všade naokolo boli vyslovene davy ľudí. Bolo cítiťže nejde o organizované podujatie, ale návštevníkmi sú rodiny, ktoré si prišli užiť Dni mesta a jarmok. Z toho sme však my veľa neokúsili, po predstavení sme cestovali do Banskej Bystrice."  

 
Z rozprávania herečky Aleny Sušilovej.
Zapísala Monika Tatarková. 
 
   
 
Zájazdu sa zúčastnili: Anna Hajduková, herečka, Ivana Kováčová, herečka, Eva Dočolomanská, herečka, Marianna Mackurová, herečka, Alena Sušilová, herečka, Dominika Čuchranová, rekvizitárka, Dano Chlumecký, vedúci techniky, Pavol Bukovina, osvetľovač, Richard Mažáry, zvukár, Marek Horváth, technik, Martin Púpala, technik, Tomáš Matejovič, produkčný.
Pozn. Naše šapitó na podujatí zostalo celý víkend a konali sa v ňom aj ďalšie podujatia.
Spolu s hosťovaním na Záleskej divadelnej púti v Zálesí (ktorej sa zúčastníme na konci augusta) išlo o technicky a personálne najnáročnejší letný zájazd. 
 
27. 8. 2019