Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Matej/Matiáš Frederika Viktor Alexander Zlatica/Zlatka Radomír Albín
Víkend na festivaloch

Druhý septembrový víkend sme prežili v znamení československej festivalovej šnúry. 

V piatok sme vycestovali na obľúbený Slnečný festival v Senci. Naše divadlo na programe festivalu účinkuje pravidelne od jeho založenia v roku 2015. Tentokrát sme zahrali naše slnečné Africké rozprávky. Predstavenie si návštevníci/čky festivalu užili hneď dvakrát v piatok 7.9. a v sobotu 8.9. Hralo sa v divadelnom šapite, ktoré si Slnečný festival od nás zapožičal na celé trvanie festivalu. 
 
   
 
Paralelne sa v tieto dni v Banskej Bystrici konal 361. ročník Radvanského jarmoku. Keďže sme boli vycestovaní mimo Bystricu, nepodarilo sa nám vystúpiť s rozprávkou tak, ako po minulé roky. Návštevníkov a návštevníčky sme však potešili v ponožkovej dielni, kde si deti pod vedením našej vedúcej ateliérov Dagmar Tomkovej vyrobili ponožkové maňušky.  
 
Časť výpravy sa zo západného Slovenska vrátila domov, druhá časť pokračovala na pražský Vyšehrad. Už po štrnástykrát tu Štúdio DAMÚZA a NKP Vyšehrad organizujú festival pre batoľatá, deti a rodiny VyšeHrátky. BDNR je pravidelným účastníkom festivalu od roku 2011, od uvedenia nášho prvého predstavenia pre najmenších Batolárium. 
Postupne sa na festivale vystriedali všetky predstavenia z nášho batolivého cyklu. Keďže "najmladší" Hmatuláci sa z prevádzkových dôvodov na Vyšehrad nemohli premiestniť, publikum sa potešilo s herečkou Majkou Mackurovou v našom farebnom batoláriu.
Farbatolárium sme zahrali v nedeľu 9.9. v dvoch časoch o 9.30 a 11.00 hod. 
 
       
 
Farbatolárium sa páčilo aj Anete, Anike, Marii a Maxovi z Prahy:
 
"Moc krásné... líbilo se nám i dětem. Ostatně jako Akvabatolarium minulý rok!"
 
 
Veríme, že naša VyšeHradská spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch a ročníkoch!!