Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Festivalový víkend. Bystrica - Senec - Praha.

Spolu s realizáciou rôznych kultúrno-divadelných podujatí pokračuje aj naša festivalová púť. Cez víkend (9. - 10. september) sme potešili deti z Banskej Bystrice a okolia na 360. ročníku tradičného Radvanského jarmoku. Radvanský jarmok je dominantnou akciou Banskobystrického regiónu, na ktorú sa každoročne tešia stovky návštevníkov/čok, nielen zo Slovenska. Bábkové divadlo na Rázcestí je pravidelnou súčasťou jeho sprievodného programu. Tento rok sme pre viac než 400 detí odohrali tradičný príbeh dreveného chlapca Pinocchia, ktorý publikum na veľkom pódiu doslova "vtiahol do predstavenia". Menšie produkcie, súčasná rozprávka Dobrú chuť, vlk! a interaktívny Minikurz animácie, potešili zhodne po stovke divákov a diváčok.
Paralelne s Radvanským jarmokom sa v Bratislavskom kraji konal tretí ročník Slnečného festivalu. Tak ako každý rok, aj tentokrát s účasťou BDNR a našich predstavení. Po uvedení známeho príbehu Kocúr v čižmách (2015) a netradičného príbehu o priateľstve vlka a zajačika Dobrú chuť, vlk! (2016) a dvojnásobnom uvedení Akvabatolária (2015,  2016) sme tento rok uviedli najmladšie predstavenie pre batoľatá - Čiarkolárium. Spolu s ním deti postrašila a potešila Bubácka rozprávka, stálica z nášho repertoáru pre deti, v ktorej kľúčovou je otázka: Ako sa (ne)báť?. Herečka Majka Šamajová zožala pochvalu za skvelý herecký výkon od Zuzky a Maťka zo Senca. 

 

   

 

A naša festivalová púť ešte neskončila. Na pražskom Vyšehrade sa od roku 2004 organizuje festival pre deti VyšeHrátky. BDNR je jeho účastníkom od r. 2013. Majka Šamajová sa z hravej "Čiarky" zmenila na mydlinku a bublinku a pre pražské publikum zahrala mokré Akvabatolárium. Dve predstavenia pre takmer 200 detí si odniesli nasledovné ohlasy:
 
"Představění pro malé deti bylo veľmi hravý, milí a kontaktní. Děkuji."
 
"Bylo to úplně parádní! Amálčino první divadlo. Děkujeme!"
 
   
 
Organizátori VyšeHrátek (Studio DAMÚZA, NKP Vyšehrad), zároveň pozvali ďalšie dve produkcie pre batoľatá, Farbatolárium a Čiarkolárium, na dve spriatelené podujatia organizované v Prahe. Ďakujeme, tešíme sa na návštevu opäť v novembri a decembri. 
 
Septembrová festivalová púť ani týmto víkendom nekončí. V nedeľu 24. septembra bude na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra (22. - 26. september) účinkovať Familiárium. Interaktívna, rodinná púť do sveta rozprávok, sa stala festivalovým favoritom tohto roka (Bábkarská Bystrica TOUR 2016, Bábková Žilina 2017, Dotyky a spojenia, Martin, 2017) a nitrianskemu publiku a hosťom/hostkám z celého sveta sa predstaví po prvýkrát.