Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana
Druhý víkend detskej explózie v šapite

Tanečná a divadelná explózia detských talentov v Divadelnom šapite vyvrcholila. Druhým víkendom sme ukončili sériu predstavení, ktoré uviedli 4 tanečné a 4 dramatické detské súbory, krúžky a ZUŠ, pôsobiace v Banskobystrickom regióne. 

V sobotu 29. septembra sa predstavili mladé divadelníčky z DSS Pramienky zo Sliača a rómsky folklórny súbor Romano Jilo zo Zvolena spolu s folklórnym súborom z Krupiny
Náročná téma priateľstva a uchovania morálnej identity v čase vojny sa premiešala s energiou balkánskej, rómskej a maďarskej muziky a tancov. 
 
   
Ester, DSS Pramienky Sliač. Vedúca súboru Zuzana Púpalová.
 
   
Sam adaj, choreaografie RFS Romano Jilo a CVC Domček z Krupiny. Vedúci súborov a choreograf Peter Kačica.
 
Explózia vyvrcholila v nedeľu 30. septembra. Angažovanú tému ľahostajnosti, niekedy až krutosti v prístupe ľudí ku zvieratám otvoril divadelný súbor Zdurnovie deti z Hriňovej v predstavení Vec. Predstavenie získalo zlaté pásmo na krajskej prehliadke detskej tvorivosti Rozprávkové javisko. 
 
   
VEC, DSS Zdurnovie deti, pod vedením Márie Fabrikovej
 
Skutočným uragánom energie a talentu bolo tanečné vystúpenie detí zo ZUŠ Stanislavy Skladanej Talentárium v Polomke. V choreografiách zložených z rôznorodých tanečných štýlov sa predstavilo takmer 30 detí. Po prvýkrát sme mali možnosť privítať tanečný kolektív zmiešaný z rómskych i nerómskych tanečníkov a tanečníčok.    
 
   
 
   
Tanečné choreografie Búrame bariéry, SZUŠ Talentárium, Polomka. 
 
Platforma pre rodiny s deťmi v Divadelnom šapite pokračuje až do konca festivalu. Do 9. októbra máte možnosť navštíviť oživenú výstavu Rodinné bábkové divadlá , ktorá prezentuje tradíciu domácich divadielok a bábok z výroby českých a slovenských bábkarských rodín. 
Výstava je otvorená denne v čase 10-15 a 16-18 hod. 
 
 
Hlavný program festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018 začína 5. októbra Prvým impulzom pre deti a pokračuje 8. októbra Druhým impulzom pre dospelé publikum. 
5 dní nabitých bábkovým divadlom pre divákov a diváčky všetkých vekových kategórií začína už o pár dní! 
 
 
mt