Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Deň po voľbách

Dnešná nedeľa bola výnimočná.

Zobudili sme sa do rána, ktoré v sebe nenieslo ani zelenú, ani červenú farbu,

ale farby pestré, ako býva zvykom v jeseni.

Ale najmä do rána demokratického!

 

Štyri roky sme čakali na dnešný deň.
Štyri roky vládnutia župana Kotlebu a jeho nekompetentného tímu. Štyri roky šikanovania, zastrašovania, vyhrážania, osobnej pomsty a prenasledovania.

Dlho sme v tom boli sami. My a  Divadlo Štúdio tanca. Neskôr nás podporili kolegovia a kolegyne z celého Slovenska. Aj z Banskej Bystrice, ak išlo o ľudí a organizácie, ktoré neriadi BBSK.

Tí vtedy odvahu a dôvod pre podporu nenašli. Vydržali sme, hrali sme, pracovali sme, tiež diskutovali, stretávali sa a zhovárali s ľuďmi. Prežili sme. So stratami, ale sme tu. Starší, s pocitom premárneného času, ale skúsenejší a poučení. Bohatší. Niekoho sme stratili, niekoho našli.

Spomenuli sme si na to, čo sme takmer pred 30 rokmi vedeli a na čo sme pozabudli. Že demokracia a sloboda nie sú samozrejmosťou. Treba si ich strážiť, opatrovať a takto zaslúžiť. O svoje šťastie sa treba pričiniť!

Vždy sme vedeli, že nikdy nie je jedno, s kým sme ochotní/né spolupracovať. 

 

Je nám cťou, že sme v predvolebnej kampani mohli v našom divadle viackrát privítať a hostiť  všetkých demokratických kandidátov na župana do BBSK.
Všetkým ďakujeme za ich prácu a energiu, ktorú vynaložili vo svojom úsilí vrátiť do našich životov demokraciu, právo a slobodu.

V našej aktivite a kampani Biela stuha za slobodu tvorby pokračujeme. Kvôli našej vlastnej pamäti! Biela stuha bude naďalej symbolom Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici. Viďte ju všetci!

 

Gratulujeme všetkým občianskym, politickým silám, ktoré sa pričinili o túto kľúčovú zmenu, gratulujeme NOVÝM POSLANCOM A POSLANKYNIAM, A NÁŠMU NOVÉMU ŽUPANOVI.

Rovnako ako aj voličom a voličkám, ktorí a ktoré práve v našom kraji prišli v najpočetnejšom zastúpení k volebným urnám.

 

Tešíme sa z toho!

V utorok 31. 10. na mítingu v Urban spote sa Marián Pecko vyjadril optimisticky k budúcim výsledkom volieb. Povedal, že situácia je zložitá, ale nie nezvratná. O to viac, že jej pozitívne vyriešenie máme vo svojich vlastných rukách, čo je výborné. MP nezvykne byť prehnaným optimistom. Aj moderátora podujatia tým prekvapil. Jeho predpoveď aj túžba sa naplnila, tak ako väčšine NÁŠHO SLOVENSKA.

 

Želáme demokratickým silám v demokratickom riadení tohto kraja, zlomte väz!

A pekné, farebné jesenné dni. (mp + iš)

 

Tesne po zverejnení výsledkov volieb

My a župné voľby, diskusia organizovaná v BDNR 3. 10. 2017