Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Americká autorka Margery Williams prichádza na Slovensko

Presne na prelome zimy a jari, v prvý jarný deň 21. marca, sme otvorili tvorivý proces posledného umeleckého počinu sezóny 2018/2019. Sezónu s názvom V znamení snov uzatvárame krehkým príbehom o snoch, realite a ilúzii možného a nemožného, príbehom o zajačikovi zo zamatu z pera americko-britskej spisovateľky Margery Williams. 

 
Príbeh o zamatovom zajačikovi poznajú deti po celom svete. Na Slovensku je známy len z českej verzie "Králíček sameťáček" v preklade Martiny Joujovej. Originál vznikol v r. 1922 ako Velveteen rabbit. V BDNR uvedieme dramatizáciu rozprávky pod názvom Zamatový zajačik. Pôjde o prvý slovenský preklad.
 
Na predstavení, ktoré venujeme deťom od 3 rokov pracuje tvorivý tím pod vedením režisérky Ivy Š. Herečkou inscenácie je Mária Šamajová. Predstavenie vzniká ako isté finále sólohier, kotré majú na Rázcestí 15 ročnú tradíciu, najmä v rámci interaktívneho cyklu Zahrajte sa s rozprávkami (od r. 2003). Dodnes uvádzame niektoré sólohry v interpretácii Márie Šamajovej (Bubácka rozprávka, Dobrodružstvá smelého zemiaka).  
Tvorivý tím dopĺňa scéngrafka, kostymérka Hanka Kollárová, ktorá s divadlom i režisérkou už spolupracovala. 
 
Príbeh o priateľstve medzi chlapcom a jeho hračkou, o túžbach po priateľstve, snoch o zázrakoch a o zázrakoch samotných, uvedieme v premiére pri príležitosti Dňa detí 2019. 
Predstavenie vzniká ako mobilná súčasť repertoáru, s možnosťou hrateľnosti v škôlkach a školách.    

Dagmar Tomková, vedúca výroby, Hana Kollárová, scénografka, Iva Š., režisérka