Biela stuha  
logo
+421 48 412 55 13ico_phone
bdnr@bdnr.skico_email
SK | EN
Tento týždeň môžu meninovú akciu využiť:
Miloslava Jaromír Vlasta Lívia Eleonóra Etela Roman/Romana
ROK 2009

OCENENIA
Inscenácia Michal Ditte: Tajomstvo domu Skuteckých v réžii Ivy Jurčovej získala na 5. ročníku festivalu Nová dráma Cenu bratislavského diváka.
Herečka BDNR Ivana Kováčová dostala Cenu slovenského literárneho fondu za pohostinné účinkovanie v DJZ v Prešove v inscenácii Viera, láska, nádej!
Prémie slovenského literárneho fondu získali režisér Marián Pecko za réžiu Rozprávky o psíčkovi a mačičke, herečka Mária Šamajová a herec Juraj Smutný za herecké výkony v predchádzajúcej sezóne.
Tretie miesto v súťaži o pôvodný divadelný text získala Iva Pecková (Škripková-Horváthová) za hru pre mládež Zázraky v pyžame.
Cena pre významné osobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja Kvet kultúry a umenia a Pamätný list boli udelené hercovi Štefanovi Píššovi in memoriam za celoživotné dielo, vysokú umeleckú úroveň hereckého majstrovstva a významný prínos pre rozvoj bábkového divadla.

 

PROJEKTY
V roku 2009 sa začal realizovať projekt Stretnutia s osobnosťami. Projekt pripomína slávnych rodákov a rodáčky, výnimočných ľudí a osobnosti mesta Banská Bystrica a Banskobystrického kraja. Vznikol v spolupráci s Literárno-hudobným múzeom ŠVK a Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici. V rámci projektu vznikli tri divadelné podujatia: vo februári bola realizovaná inscenácia pre dospelých Michal Ditte: Tajomstvo domu Skuteckých. Rovnako vo februári prebehlo scénické čítanie z diel P. Karvaša a D. Skuteckého Uľaviť si! V júni vznikla inscenácia Ivy Há: Napísané do tmy, (ne)známy osud Slovenky Hany Gregorovej. Inscenácia vznikla rovnako v rámci rodového štúdia TWIGA.
Zorganizovali sme  dva divadelné happeningy v rámci výstavy fotografií Superman bol len jeden, superžien je veľa: 29. 9. v Europa Shopping Centre  a 2. 11. v bratislavskom Auparku. Výstavu organizoval česko-slovenský ženský fond. Po prvýkrát sa konala výstava, ktorá prezentovala dvadsaťročnú prácu žien v oblasti rodového scitlivovania verejnosti.
 
NOVÉ TITULY
V rámci cyklu Zahrajte sa s rozprávkami! vznikla sólo hra pre deti Ako sa Otesanček polepšil.