Premiéra Familiária už o pár dní!

Festivalový prológ odštartoval už v piatok 9.9. 2016 vernisážou výstavy Bábkové divadelné panoptikum. Budúci víkend sa k predfestivalovej ponuke pridá premiéra rodinného projektu FAMILIÁRIUM, alebo "Rodinná púť do sveta rozprávok" pre ľudí od 3 do 99 rokov.

Jedinečný interaktívny (ne)divadelný projekt je prvý svojho druhu v rámci tvorby BDNR a súčasne aj na Slovensku. Originalita projektu tkvie v tom, že diváci/čky sa stávajú súčasne hercami a herečkami a sami sebe si zahrajú rozprávku (ak chcú). V projekte ožijú rozprávky pripravené v troch salónoch: Šipková Ruženka bratov Grimmovcov (marionetové divadlo), Starý Bodrík a vlk zo zbierok Pavla Dobšinského (maňuskové divadlo) a voľná téma, v ktorej sa hre a fantázii medze nekladú. V závere rozprávkovej púte si publikum vychutná príbeh Statočného cínového vojačika dánskeho rozprávkara H. CH. Andersena v podaní hereckého súboru BDNR, ktorý všetkých zúčastnených na Familiáriu sprevádza.

Familiárium je projekt pre všetky generácie (od 3 do 99 rokov), zámerne podporuje kreativitu, tvorivé myslenie a má priniesť všetkým zúčastneným radosť a zábavu.

Premiéra sa uskutoční 17. septembra 2016 v dvoch hracích časoch o 10.00 a 16.00 hod., pred festivalovým stanom, v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Reprízové časy projektu sú 18., 24. a 25. september na rovnakom mieste (v prípade zlého počasia v šapite).

Po skončení festivalu Familiárium uvidíte v programe divadle.

Tvorivý tím:

Dramatizácia: Júlia Pecková, Iva Š.
Dramaturgia: Monika Tatarková
Výtvarný koncept: Júlia Pecková, Katarína Mažáryová, Iva Š.
Realizácia projektu: Katarína Mažáryová, Timea Kováčová, ateliéry BDNR
Hudobná spolupráca: výber a Juraj Haško
Réžia: Iva Š.

Hrajú: Peter Butkovský/Mária Šamajová/Anna Zemaníková;
Svetlo a zvuk: Pavol Bukovina, Peter Cingel.
Spolupráca na projekte: Igor Horváth.

Projekt bol podporený Fondom na podporu umenia 2016 a Mestom Banská Bystrica.

   

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top