Predfestivalový prológ Bábkarskej Bystrice odštartoval!

Už celý týždeň sa v parku pod Pamätníkom SNP, tak ako každý (druhý) rok, čnie Divadelné šapito, tradičná vlajková loď, ohlasujúca prichádzajúci festival Bábkarská Bystrica. V piatok 9. septembra, v tomto magickom divadelnom priestore odštartovala magická, divadelná výstava Bábkové divadelné panoptikum. Vernisáž, ktorá sa uskutočnila o 14.00 hod., priniesla nielen otvorenie výstavy, ale aj prezentáciu prvého festivalového videospotu. Tí, ktorí vernisáž nestihli, majú možnosť spot videť na YouTube, webe festivalu ako aj na profile FB. Otvorenie výstavy sprevádzala tradičná zvučka, ktorá sa za posledné roky stala známou ohlasovateľkou festivalu!
Pestré mozaiky bábok, kostýmov, scén či divadelných rekvizít z piatich slovenských kamenných divadiel (Bábkové divadlo Žilina, Bratislavské bábkové divadla, Bábkové divadlo Košice, Bábkové divadlo na Rázcestí, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre) a SNM - Múzea bábkarskách kultúr a hračiek v Modrom Kameni v skratke predstavila riaditeľka festivalu Iveta Škripková. Vernisáže sa zúčastnila aj riaditeľka Múzea v Modrom Kameni, pani Helena Ferencová. 
Po vizuálnom, slovnom, zvukovom a hereckom úvode, ktorý pripravili herci a herečky BDNR pod vedením Mariána Pecka, už nič nebránilo malým a veľkých návštevníkom a návštevníčkam, aby si naplno vychutnali divadelné divy, ktoré Bábkové divadelné panoptikum ponúka! Výstava prebieha od 9. septembra až do konca festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2016 (4.október). 

 

Výstava je prístupná každý deň od 10.00 do 14.00 a od 16.00 do 18.00 hod.      

Vstupné: 1€, po predložení vstupenky z výstavy majú návštevníci/čky zľavu 10% na všetky predstavenia v rámci Prvého impulzu.

 

 

   

 

   

 

   

UPOZORNENIE: Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies
Ok
Top