Vernisáž výstavy Shakespearove prechádzky v snoch

3. 9. o 17.00 hod. sa v Galérii v podkroví (Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici) uskutočnila vernisáž výstavy Shakespearove prechádzky v snoch. Výstavu svojou účasťou a príhovormi otvorili Oľga Lauková (riaditeľka Štátnej vedeckej knižnice), Martin Timko (kurátor výstavy), Miroslav Daubrava (výtvarné a priestorové riešenie) a Iveta Škripková (riaditeľka Bábkového divadla na Rázcestí). Kostýmy, makety, fotografie a ďalšie exponáty sprítomňujúce tvorbu slovenských divadiel, ktoré zaujali Shakespearove romance, si môžete pozrieť do 30. 9. 2014.

Putovnú výstavu pripravil Divadelný ústav Bratislava k 450. výročiu narodenia významného anglického dramatika Williama Shakespeara. Autori foto: Dodo Šamaj a Monika Kováčová.

Shakespearove prechádzky v snoch sú predzvesťou festivalu Bábkarská Bystrica 2014, Dvojitý impulz. Počas Druhého impulzu pre dospelých W. Shakespearovi venujeme odborne aj umelecky: s inscenáciou Sen noci svätojánskej sa predstaví poľské Divadlo bábok Banialuka (réžia: Marián Pecko), vstupenky si môžete rezervovať TU a kúpiť TU a odborníci, odborníčky z piatich európskych krajín odprezentujú príspevky na tému William Shakespeare a jeho interpretácie v bábkovom divadle počas medzinárodnej teatrologickej konferencie. (mak)